Локомотив взе точка срещу 10 от Дунав

Публикувано в: Дунав, Избрано, Локомотив Пловдив, Футбол България
20:35, 10 мар 2017, Автор: , Преглеждания:35

Мартинович

Отборите на Дунав и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1-1 в първия мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Още в шестата минута балонно центриране на Бирсент Карагарен стигна до далечната греда, където Бранимир Костадинов беше оставен непокрит. Той стреля с глава, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

В средата на първото полувреме Христофор Хубчев центрира от левия фланг и намери Костадинов във вратарското поле. Нападателят на русенци обаче стреля слабо и Ел Харуби изби удара му в корнер.

В 31-ата минута Мирослав Будинов излезе сам срещу Ел Харуби след фрапантна грешка на Димитър Везалов и стреля покрай него, но топката мина успоредно на голлинията.

Три по-късно Васил Шопов намери Бирсент Карагарен на десния фланг при една бърза контра, бившият играч на Локо центрира перфектно в наказателното поле отново към Шопов и той с премерен удар преодоля Ел Харуби за 1:0.

В 57-ата минута Дунав остана с човек по-малко, след като Ларин събори откъсващия се сам срещу вратаря Димо Бакалов и получи червен картон.

Останали с човек повече на терена, гостите наложиха натиск и в 84-ата минута резултатът бе изравнен. Велковски със снаряд от 30 метра нацели напречната греда, но топката попадна в Мартинович, който вкара лесно за 1-1.

След равенството Локо остава четвърти с 38 точки, а Дунав е шести с 36.