Героите от Барселона се изложиха на „Риасор“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:15, 12 мар 2017, Автор: , Преглеждания:39

Хоселу

Отборът на Барселона допусна трета загуба в Примера дивисион, след като падна с 1-2 при визитата си на слабака Депортиво в двубой от 27-ия кръг.

Първата част като цяло мина под диктовката на каталунците, но кой знае какви положения пред Херман Лукс нямаше. В 28-ата минута Луис Суарес имаше нелоша възможност, но пропусна.

В 39-ата минута Хоселу отправи топката много точно към далечния долен ъгъл след центриране от лявото крило, но Тер Щеген плонжира и изби. След изпълнението на корнера Масчерано не успя да изчисти, а вратарят на Барса не успя да улови и изпусна топката, а притичалият Хоселу отблизо реализира – 1:0.

„Лос кулес“ отвърнаха на удара малко повече от минута след началото на второто полувреме. Денис Суарес центрира отдясно, защитник изпревари Пике, но сервира топката на Луис Суарес, който шутира мощно към близкия ъгъл – 1:1.

В 74-ата минута Арибас стреля много опасно с глава след изпълнение на корнер, но тер Щеген изби в нов ъглов удар с върха на пръстите си. След второто центриране Алекс Бергантиньос надскочи Алба и реализира с глава, връщайки аванса на СуперДепор.

В 80-ата минута Луис Суарес получи топката на границата на пеналта, но стреля в тялото на вратаря.

Въпреки загубата Барселона остава лидер в класирането с 60 точки, една повече от Реал, но и два мача повече. Депортиво е 15-и с 27 пункта.