Монако взе скалпа на Сити и достигна до четвъртфиналите

Публикувано в: Англия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:49, 16 мар 2017, Автор: , Преглеждания:34

Монако

Отборът на Монако се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като надделя с 3-1 при домакинството си на Манчестър Сити. По този начин французите продължават напред заради повечето си голове на чужд терен при загубата с 3-5 на Острова.

Домакините можеха да реализират гол още в седмата минута, след като Мбапе се озова сам срещу Кабайеро, но стражът изби с една ръка в корнер. След изпълнението на ъгловия удар топката се озова в Бернардо Силва на лявото крило, а португалецът центрира ниско към Мбапе, който засече от 4 метра за 1-0.

В 28-ата минута „монегаските“ удвоиха преднината си след нова атака по левия фланг. Менди получи топката напълно сам и центрира по земя към точката на дузпата, откъдето Фабиньо с прецизен изстрел прониза Кабайеро за 2-0.

Второто полувреме започна по-силно за Сити. Първо Стърлинг се озова сам срещу вратаря на домакините, но от малък ъгъл се забави с паса към Агуеро. След това, в 62-ата минута, аржентинецът бе намерен от Сане, но стреля неточно от 6-7 метра.

В 65-ата минута Давид Силва подаде страхотно към Агуеро, който имаше пространство за стрелба, но Субашич изби топката с левия си крак. В 71-ата Стърлинг получи подаване вдясно, проби към наказателното поле и стреля диагонално. Субашич отрази удара, но Сане бе най-бърз и с добавка от няколко метра намали резултата – 1-2.

В 77-ата минута Монако отново стигна до позиция за четвъртфинал, след като Темуе Бакайоко засече с глава центриране от фаул на Лемар – 3-1.