Скандално съдийство донесе радост на Славия

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
20:30, 16 мар 2017, Автор: , Преглеждания:27

Сердеров

Отборът на Славия записа първа победа през 2017-а година, след като надигра с 3-1 тима на Локомотив Горна Оряховица в първия мач от 25-ия кръг на Първа лига.

Домакините имаха шанс да открият резултата още в четвъртата минута, след като Сердеров проби отлично по левия фланг, стигна до аутлинията и върна топката назад към точката на дузпата. Там бе Васев, който шутира ниско, но Банков изби в корнер.

В 29-ата минута Васев отново опита късмета си, този път с изстрел от дистанция, но стражът на гостите отново прати кълбото в ъглов удар. След корнера Ивайло Димитров засече с глава, но топката се удари в страничната греда.

В 31-ата минута реферът даде скандален втори жълт картон на Муса, след като видя удар с лакът срещу симулиращия Петко Христов. Авантата на арбитъра не свърши само с изгонването на нападателя на Локо. В 41-ата минута Алексов даде смешна дузпа на „белите“, виждайки фаул срещу Димитров. Именно потърпевшият бе точен от бялата точка за 1-0.

Второто полувреме започна с добър шанс за Локо, открил се пред Джоман, но неговият удар бе спасен от Георги Петков. В 58-ата минута Ндонг сбърка в половината на „железничарите“, след което Велев пусна чудесен пас вляво към Сердеров. Руснакъв не пропусна добрата възможност и вкара за 2-0.

В средата на втората част, току-що влезлият на терена, Аристот Ндонгала намали пасива на гостите, след като се разписа с глава след центриране от фаул на Узунов.

В 86-ата минута Цонков бе близо до изравнителен гол, но топката мина на сантиметри от целта. В добавеното време Божидар Васев се разписа за крайното 3-1.