Челси взе трите точки и на „Британия“

20:28, 18 мар 2017, Автор: , Преглеждания:47

Кейхил

Отборът на Челси продължи победната си серия във Висшата лига, след като постигна труден успех с 2:1 при визитата на Стоук Сити в мач от 29-ия кръг.

Момчетата на Антонио Конте поведоха още в 13-ата минута, когато Вилиан изпълни хитро един свободен удар и прати топката от малък ъгъл във вратата на хванатия неподготвен Лий Грант.

В 38-ата минута „грънчарите” получиха правото да изпълнят дузпа. Гари Кейхил бутна в пеналта Джонатан Уолтърс и той веднага падна на земята, което доведе до наказателен удар. С изпълнението му се зае потърпевшият, който хладнокръвно прати топката в горния ъгъл за 1-1.

В 65-ата минута чудесен изстрел на Маркос Алонсо от пряк-свободен удар срещна напречната греда.

В 87-ата минута Ерик Питърс не можа да изчисти добре една топка след удар с глава на Давид Луис и най-съобразителен в наказателното поле се оказа Гари Кейхил, който донесе успеха на гостите с изстрел отблизо в горния ъгъл за 2:1.

В добавеното време Фил Бардсли получи втори жълт картон и напусна терена секунди преди да прозвучи последния съдийски сигнал.

Така Челси вече има 69 точки, с 13 повече от Манчестър Сити и Тотнъм, които са с мач по-малко.

Стоук Сити загуби вкъщи във Висшата лига за първи път от четири месеца и остана с 36 точки на деветото място.

Уест Бромич – Арсенал 3-1

Кристъл Палас – Уотфорд 1-0

Евертън – Хъл Сити 4-0

Съндърланд – Бърнли 0-0

Уест Хем – Лестър 2-3