Байерн с нов разгром, Рурското дерби не излъчи победител

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:24, 1 апр 2017, Автор: , Преглеждания:33

Левандовски

Байерн Мюнхен записа пета поредна победа в Бундеслигата и се доближи още повече до титлата, след като срази с 6-0 Аугсбург на „Алианц Арена“ в баварското дерби на 26-ия кръг.

Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение в 17-ата минута след подаване на Тиаго Алкантара. В 36-ата полякът записа и асистенция срещу името си, намирайки Томас Мюлер, който преодоля Марвин Хиц за 2-0. През второто полувреме Левандовски оформи своя хеттрик (55; 79), а между неговите голове се разписа и Тиаго (62). Мюлер вкара последното попадение в 80-ата минута.

След тази победа Байерн има 65 точки. Вторият Лайпциг е с 52 след победа с 4-0 над слабака Дармщад. За домакините се разписаха Кейта (12; 80), Форсберг (67) и Орбан (79)

Дербито на Рур не излъчи победител, след като Шалке и Борусия Дортмунд завършиха при 1-1. Пиер-Емерик Обамеянг даде преднина на гостите (53), но Тило Керер (77) изравни за „кралскосините“.

Вердер продължи с възхода си след успех с 5-2 при визитата си на Фрайбург.

Хамбургер надделя с 2-1 като домакин на Кьолн.