Левски се изложи и в Каварна

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
19:17, 1 апр 2017, Автор: , Преглеждания:42

Цветков

Отборът на Черно море записа минимална победа с 1-0 над Левски в среща от 26-ия кръг на Първа лига, играна на градския стадион в Каварна.

В 36-ата минута Пламен Николов подари топката на Бабтунде Адениджи, но нигериецът не се възползва от шанса. Нападателят опита да прехвърли Михайлов, но кълбото се озова в ръцете на вратаря. Това бе и единствената сериозна възможност за гол преди почивката.

В същото време двата отбора имаха по една претенция за дузпа. Първо Краев бе съборен в наказателното поле на „моряците“ в 28-ата минута, а след това Яблонски игра с ръка в пеналта на „сините“ в края на първата част. И при двете ситуации Станислав Тодоров реши да не посочва бялата точка.

В 64-ата минута Александър Цветков получи отдясно, навлезе в наказателното поле, Сърджан Лукин допусна грешка, като не изчисти топката. Така Цветков си поведе и когато всички очакваха да подаде, се завъртя леко и стреля, пращайки топката в мрежата на Кръстев за 1-0.

Седем по-късно добра контра на домакините завърши с пас на Кузма към Балджийски, а последният шутира мощно, но Кръстев изби в корнер.

В 87-ата минута Давид Яблонски опита да изрита съперник и реферът му показа директен червен картон.

В края на мача Антонио Аниете на два пъти имаше възможност да изравни, но не се възползва от възможностите, открили се пред него.

След този успех Черно море има 43 точки и остава четвърти, а Левски е втори с 51.