Лудогорец би ЦСКА по навик

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, ЦСКА
21:52, 1 апр 2017, Автор: , Преглеждания:228

Кафу

Отборът на Лудогорец спечели голямото дерби на 26-ия кръг на Първа лига, след като надигра с 2-0 ЦСКА насред „Българска армия“.

Първата възможност в мача бе в актива на домакините в 20-ата минута. Рубен Пинто стреля от дистанция, Ренан не изби добре, но Каранга отправи неточен удар при добавката.

Осем по-късно шампионите откриха резултата след гол с глава на Козмин Моци, който засече центриране от фаул на Вандерсон.

„Червените“ отговориха много бързо и в следващите няколко минути стигнаха до две положения. Първо Кирил Десподов шутира над вратата от 12 метра, а след това Пинто стреля в ръцете на Ренан от границата на наказателното поле.

Четири минути преди почивката Лудогорец удвои аванса си след гол на Кафу. Марселиньо даде хубав пас към намиращия се в засада Вандерсон, но страничният рефер не вдигна флага. Вандерсон веднага намери непокрития Кафу, който реализира на празна врата – 2-0.

В 53-ата минута Фернандо Каранга бе изведен добре, но не успя да преодолее вратаря на Ренан дос Сантос, след като получи пас от Арсенио Нунеш.