Палас шокира Челси на „Стамфорд Бридж“, Тотнъм намали пасива си

18:59, 1 апр 2017, Автор: , Преглеждания:35

Кристъл Палас

Отборът на Кристъл Палас постигна шокираща като гост на лидера Челси в среща от 30-ия кръг на Висшата лига.

Момчетата на Антонио Конте започнаха перфектно двубоя, след като още в петата минута Сеск Фабрегас засече от няолко метра центриране на Еден Азар от левия фланг.

Отговорът на Палас бе бърз. Само четири минути по-късно Уилфред Заха получи топката от Кристиан Бентеке, освободи си място за стреля и с шут по диагонала намери долния десен ъгъл на Тибо Куртоа – 1-1.

Само две минути след това обратът за гостите стана пълен след чудесна контра. Заха подаде прекрасно към Бентеке около точката на дузпата, а нападателят преодоля Куртоа и копна топката в межата за 2-1.

В средата на първото полувреме Диего Коста можеше да изравни с изстрел от седем метра, но Хенеси изби топката.

Втората част започна силно за Челси и в 54-ата минута Коста бе много близо до гола, но Хенеси се отличи с поредното си чудесно спасяване.

В 61-ата минута тимът на Сам Алърдайс организира страхотна контра, при която Пънчън получи пас вдясно, след което подаде диагонално към Заха. Котдивоарският национал стреля технично, но Куртоа изби с крак.

Тотнъм остава втори в класирането след победа с 2-0 при визитата си на Бърнли. Головете за „шпорите“ вкараха Ерик Дайър (66) и Хьон-Мин Сон (77). След този успех тимът на Маурисио Почетино има 62 точки и на седем от лидера Челси.

Хъл – Уест Хем 2-1

Лестър – Стоук 2-0

Манчестър Юнайтед – Уест Бромич 0-0

Уотфорд – Съндърланд 1-0