Тотнъм разкова Уотфорд за втори път

16:20, 8 апр 2017, Автор: , Преглеждания:23

Тотнъм

Отборът на Тотнъм записа шеста поредна победа във Висшата лига, след като разби с 4-0 тима на Уотфорд в първия двубой от 32-ия кръг, игран на „Уайт Харт Лейн“.

Домакините започнаха по-добре мача и в 19-ата минута Винс Янсен се отличи с фрапантен пропуск. Киърън Трипиър центрира отлично от десния фланг към холандеца, който от 2 метра уцели топката с коляно и я прати в напречната греда.

„Шпорите“ все пак стигнаха до гол в 33-ата минута. Деле Али получи топката от Хьон Мин Сон вляво, нагласи се добре и с много красив диагонален изстрел намери горния ляв ъгъл на Гомес – 1-0.

Шест по-късно Бен Дейвис центрира остро от лявото крило, а защитата на гостите не изчисти добре топката. Тя се озова в Ерик Дайър, който мигновено прати кълбото в мрежата с шут от 13 метра – 2-0.

Минута преди почивката Сон получи пас от Кристиан Ериксен, напредна сам и с прекрасен удар от 19 метра не остави шанс на Гомес – 3-0.

В 54-ата минута Ериксен изведе Трипиър на десния фланг, а защитникът сложи топката на крака на Сон, който с мощна тупалка реализира за втори път – 4-0.

В 81-ата минута завърналият се след контузия Хари Кейн подаде прекрасен пас към непокрития Сон, който от точката на дузпата не улучи рамките на вратата, пропускайки да запише хеттрик.

180 секунди по-късно Сон получи чудесна топка от Трипиър в наказателното поле и стреля от въздуха, но нацели напречната греда.

След успеха Тотнъм има 68 точки и временно е на четири след лидера Челси. Уотфорд е десети с 37.