Реал обърна Байерн с две попадения на Роналдо

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят
23:39, 12 апр 2017, Автор: , Преглеждания:30

Роналдо

Отборът на Реал Мадрид продължава с успешната защита на трофея си в Шампионската лига, след като надделя с 2-1 като гост на Байерн насред „Алианц Арена“ в първи четвъртфинален сблъсък. Реваншът е следващата седмица на „Бернабеу“.

Гостите първи можеха да стигнат до гол след чудесен удар с глава на Карим Бензема. Френският нападател стреля след центриране на Тони Кроос, но топката се удари в гредата, след което Нойер улови.

В 25-ата минута баварците поведоха в резултата. Тиаго Алкантара изпълни перфектно корнер към Видал, който с мощен удар с глава преодоля Кейлор Навас – 1-0.

Пет минути преди почивката Робен направи марковия си пробив по десния фланг и сложи топката на главата на Видал, но този път чилиецът стреля анд вратата.

В 42-ата Кристиано Роналдо се отчете с бомбен шут, но Нойер не трепна и с чудесен плонж изби в корнер.

В добавеното време Никола Рицоли даде спорна дузпа за Байерн, след като видя игра с ръка на Карвахал. Зад топката застана Видал, но ударът му мина високо над напречната греда.

През второто полувреме „кралският“ клуб започна по най-перфектния начин – с изравнително попадение. Карвахал достави чудесна топка от дясното крило и Роналдо с труден изстрел от въздуха намери мрежата зад Нойер – 1-1.

В 56-ата минута Гарет Бейл бе намерен по чудесен начин в наказателното поле от Модрич, но силният му удар с глава бе отразен от Нойер.

Между 58-ата и 61-ата минута Хави Мартинес получи два бързи жълти картона и остави баварците с човек по-малко.

Последва моментален натиск на Реал и Нойер трябваше да спасява страхотни удари на Бензема и Роналдо в рамките на две минути (между 73-ата и 75-ата).

В 77-ата Нойер капитулира за втори път. Марко Асенсио центрира чудесно от левия фланг, а Роналдо показа висока класа за пореден път и засече с едно докосване за 2-1.