Борусия, Лайпциг и Хофе не сбъркаха като домакини

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:24, 15 апр 2017, Автор: , Преглеждания:40

Сократис

Съставът на Борусия Дортмунд надделя с 3-1 над Айнтрахт Франкфурт в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата, играна на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Домакините поведоха още в третата минута чрез Марко Ройс. В 29-ата Марко Фабиан изравни с бомбен изстрел, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Бюрки. Пет минути след това защитникът Сократис Папастатопулос също отбеляза много хубаво попадение със снаряд от границата на пеналта. Четири минути преди края на мача Пиер-Емерик Обамеянг затвърди успеха на „жълто-черните“, завършвайки чудесна контра на своя тим.

Лайпциг също записа победа днес след 4-0 при домакинството си на Фрайбург. Точни за „биковете“ бяха Юсуф Поулсен (36) и Тимо Вернер (42) преди почивката, а след нея се разписаха Наби Кейта (52) и Диего Деме (90).

Хофенхайм надви Борусия Мьонхенгладбах с 5-3 в страхотно футболно шоу. Адам Салай даде аванс от два гола (9; 24) на домакините, но Яник Вещергаард (31) и Ларс Щиндъл (35) изравниха до почивката. Керем Демирбай (58; 89) и Марк Ут (75) възстановиха предимството на Хофе, а силите на „жребците“ стигнаха само за трети гол, дело на Махмуд Дауд (78).

След тези мачове отборите запазиха местата си в топ 4. Лайпциг е втори с 61, Хофенхайм е трети с 54, а Борусия четвърти с 53.