Реал прекърши Байерн с гол от засада, Роналдо изригна с хеттрик

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят
00:15, 19 апр 2017, Автор: , Преглеждания:32

Роналдо

Реал Мадрид продължава успешната защита на трофея си в Шампионската лига, след като постигна втора победа над Байерн Мюнхен, този път с 4-2 след продължения. Реваншът се игра на „Сантяго Бернабеу“, а резултатът в редовното време бе 2-1 в полза на баварците.

Гостите дадоха заявка, че ще търсят по всякакъв начин победата в испанската столи а още в деветата минута. Рибери проби чудесно в наказателното поле след пас на Левандовски, след което подаде към Тиаго, който шутира от шест метра, но в тялото на защитник. След рикошета кълбото се озова в Робен, но холандецът стреля неточно.

В средата на първото полувреме „белият балет“ отговори с удар с глава на Бензема, който бе неточен. В 28-ата минута Нойер не се намеси добре при едно центриране от десния фланг, а топката стигна до Рамос. Защитникът шутира в долния десен ъгъл, но Боатенг изчисти.

В 36-ата минута Реал организира много добра контра, при която Роналдо се откъсна сам вдясно. Португалецът подходи егоистично, навлезесам в пеналта и стреля от малък ъгъл, но Нойер нямаше проблеми. В края на първото полувреме Кроос отправи силен удар, но в ръцете на Нойер.

Пет минути след почивката Байерн бе много близо до гола, но Марсело се намеси решително и изби с глава от голлинията. Секунди по-късно Каземиро фаулира Робен в наказателното поле и Виктор Кашай даде дузпа за баварците. Левандовски показа точен мерник и даде аванс на гостите – 1-0.

След още минутка немският колос пропусна шанс за второ попадение. Робен копна магически топката към Видал, който шутира от въздуха, но над вратата.

В 73-та минута домакините организираха прекрасна контра, при която имаха числен превес, но Карвахал реши да завърши сам и шутът му бе блокиран.

В 76-ата момчетата на Зинедин Зидан изравниха след чудесен гол с глава на Роналдо, който засече от 10 метра перфектно центриране на Каземиро – 1-1.

Още в следващата атака Байерн върна аванса си и изравни общия резултат, след като Серхио Рамос си вкара нещастен автогол.

В 84-ата минута баварците останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Видал.

В първото продължение „кралският“ клуб имаше възможност да изравни в 97-ата минута след страховит снаряд на Роналдо, но Нойер изби топката.

Малко след това младокът Асенсио шутира в долния десен ъгъл на Нойер, но германският страж отново се намеси по най-добрия начин.

В края на първото продължение Роналдо получи чудесен пас в наказателното поле, реферът не вдигна флага, въпреки че имаше половинметрова засада, а португалецът овладя на гърди и преодоля Нойер за 2-2.

В 109-ата минута Марсело се отчете с феноменален рейд, премина няколко съперници и се озова сам срещу Нойер, но подаде към непокрития Роналдо, за когото не бе проблем да оформи хеттрика си – 3-2.

Четири по-късно Марко Асенсио вкара последния гол за „белия балет“ след елегантен изстрел по диагонала, намерил долния десен ъгъл на Нойер – 4-2.