Юве не се даде на Барса и на реванша

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 19 апр 2017, Автор: , Преглеждания:30

Барса - Юве

Отборът на Ювентус се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като завърши наравно 0-0 при визитата си на Барселона на „Ноу Камп“. Първият сблъсък приключи при класически успех в полза на „старата госпожа“.

Първата възможност в мача се откри пред играчите от Торино в 13-ата минута. Игуаин комбинира със… защитник на съперника, след което шутира мощно от границата на пеналта, но встрани от целта.

Четири по-късно Меси даде гениален прехвърлящ пас към Жорди Алба, но защитникът не успя да засече от 6-7 метра. В 19-ата самият Меси получи шанс да се разпише от 12 метра, но ударът му мина покрай гредата.

В 31-та минута Меси направи хубав рейд и стреля от дъгата на пеналта, но Буфон внимаваше и изби. Последва добавка на Лео, но топката попадна във външната страна на мрежата.

Второто полувреме започна с шанс пред Куадрадо след контра на Юве, но шутът на колумбиеца мина покрай десния стълб на тер Щеген.

В 52-ата минута Меси се отличи с пореден удар извън пеналта, но отново извън рамките на вратата. Секунди след това Куадрадо получи нов шанс, но този път стражът на Барса изби в корнер.

В 56-ата минута Меси пробва удар от дъгата на наказателното поле, но топката мина на половин метър от дясната греда на Буфон.

В 66-ата Меси получи подарък от Буфон, но от седем метра прати кълбото над напречната греда.

Десет минути преди края резервата Масчерано опита да засече едно центриране от левия фланг, но се размина с топката, Буфон обаче внимаваше и отрази топката.