Челси на финал след зрелищна успех над Тотнъм

21:10, 22 апр 2017, Автор: , Преглеждания:40

Челси

Отборът на Челси се класира за финал във ФА Къп, след като в първия полуфинал срази с 4-2 тима на Тотнъм на „Уембли“. В спора за трофея лидерът във Висшата лига очаква победителя от сблъсъка между Арсенал и Манчестър Сити.

Срещата започна по изключителен начин, след като още в четвъртата минута Вилиан се разписа с красив удар от фаул, давайки преднина на „сините“- 1-0.

В 14-ата Челси бе близо и до второ попадение, след като Миши Бачуай засече с глава центриране от десния фланг, но топката се озова в ръцете на Юго Лорис.

„Шпорите“ възстановиха паритета в 18-ата минута. Кристиан Ериксен центрира чудесно към Хари Кейн, който отбеляза с глава от клекнало положение, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на Куртоа – 1-1.

В 42-ата минута Челси получи дузпа, след като Хьон-Мин Сон направи необмислен шпагат в краката на Моузес и реферът посочи бялата точка. Вилиан показа хладнокръвие и реализира наказателния удар за 2-1.

Седем минути след почивката Тотнъм изравни за втори път. Ериксен даде гениален пас към Деле Али, който изпревари защитниците на съперника и засече от въздуха за 2-2.

След час игра Антонио Конте направи двойна смяна, пускайки на терена Диего Коста и Еден Азар за сметка на Бачуай и голмайстора Вилиан.

Именно Азар върна предимството на Челси в 75-ата минута. След изпълнение на корнер Кай Уокър изчисти лошо топката и тя се озова в Азар, който с чудесен диагонален изстрел по трева от границата на пеналта не остави шанс на Лорис – 3-2.

Пет по-късно Неманя Матич реализира гола на месеца, след като препарира Лорис с феноменален бомбен снаряд, намирайки горния ляв ъгъл на вратата – 4-2.