Лудогорец прегази Литекс и на реванша

Публикувано в: Избрано, Лудогорец
19:48, 27 апр 2017, Автор: , Преглеждания:173

Лудогорец

Отборът на Лудогорец очаквано се класира за финал в турнира за Купата на България, след като надигра Литекс със 7-0 като гост във втория полуфинален сблъсък. В първия мач шампионите надделяха с 4-0.

„Орлите“ откриха резултата в 12-ата минута, след като Светльо Дяков подаде чудесно към Жоао Пауло, а бразилецът се разписа с красив удар с външен фалц.

В 24-ата Жоао Пауло пое топката отдясно и центрира полувисоко в наказателното поле. Кешеру овладя топката с гръб към вратата, повдигайки я във въздуха, а след това с прецизен ножичен удар я изпрати до дясната греда – 2-0.

В 37-ата минута Върджил Мисиджан също се отличи с шедьовър. Холандецът получи топката на около 26-27 метра от вратата, тръгна напред и преодоля съперник. Последва фалцов шут с десния крак, който не остави особени шансове на Диян Вълков.

Седем минути след почивката Лукас Саша овладя пас отдясно в наказателното поле и веднага центрира над бранителите. Жоао Пауло бе абсолютно непокрит пред вратарското поле и с глава разстреля Вълков – 4-0.

В средата на второто полувреме гостите пресякоха опита на Литекс да изнесе кълбото и Кишада се устреми напред с топката при ситуация трима срещу двама. Бразилецът лесно изведе Кешеру сам срещу вратаря, а румънецът само плъзна кълбото в близкия ъгъл за 5-0.

В 83-ата минута Жоао Пауло оформи своя хеттрик след техничен диагонален изстрел по трева. В последната Кешеру бе точен от дузпа, за да оформи втория хеттрик в мача за шампионите.

В спора за трофея Лудогорец ще срещне Ботев Пловдив.