Реал се измъчи, но пречупи Валенсия с късен гол

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:06, 29 апр 2017, Автор: , Преглеждания:28

Роналдо

Реал Мадрид направи нова крачка към дългоочакваната титла в Примера дивисион, след като записа много труден успех с 2-1 над Валенсия на „Сантяго Бернабеу“ в дербито на 35-ия кръг.

Санти Мина пропусна да изведе Валенсия напред още във 2-ата минута, когато уцели гредата от малък ъгъл.

Първият гол в мача бе дело на Кристиано Роналдо, който реализира с глава за 1:0 в 27-ата минута на срещата. Португалецът засече отлично центриране на Дани Карвахал.

Роналдо пропусна да удвои преднината на своя отбор в 55-ата минута, когато не успя да реализира отсъдената за нарушение срещу Лука Модрич дузпа. Португалската суперзвезда стреля по земя в долния ляв ъгъл на Алвеш, който безпроблемно спаси слабия шут на CR7.

В 82-ата минута гостите успяха да изравнят резултата след чудесен изстрел от фаул на Дани Парехо.

„Белият балет“ показа характер за пореден път и в 86-ата минута Марсело върна аванса на тима си след прекрасен шут по земя от границата на наказателното поле.

След успеха Реал има 81 точки и дръпна с три пред Барселона на върха на класирането. „Прилепите“ са едва 12-и с 40.