Челси разкова Евертън и гледа смело към титлата

17:57, 30 апр 2017, Автор: , Преглеждания:43

Кейхил

Отборът на Челси докосва титлата в Англия, след като спечели най-трудния си мач до края на сезона – гостуването на Евертън с 3-0 в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига.

Още във втората минута Калвър-Люин бе изведен вляво и стреля от малък, но улучи страничната греда зад Куртоа. Гостите отговориха още в следващата минута с шут на Кейхил, но Стекеленбург се намеси успешно.

В 11-ата минута Диего Коста изведе Азар зад защитата на „карамелите“, а белгиецът преодоля Стекеленбург, но скъси ъгъла пред гола и ударът му попадна във външната страна на мрежата.

В средата на първото полувреме Лукаку пробва своя шанс с бомбен снаряд от дистанция, но кълбото мина покрай гредата. Малко след това Давид Луис намери Диего Коста след далечен пас, испанецът укроти топката и шутира от 7-8 метра,но над вратата.

В 67-ата минута Педро се оказа под светлината на прожекторите, след като отбеляза много красив гол с фронтален изстрел от 23 метра.

В 79-ата Азар изпълни свободен удар от ляво на вратата, шутирайки изненадващо към вратата. Стекеленбург се намеси лошо, топката се удари в Кейхил и влезе в мрежата за 2-0.

В 86-ата минута резервите Фабрегас и Вилиан комбинираха чудесно и бразилецът се разписа на празна врата за 3-0.

След успеха Челси има 81 точки и отново дръпна със седем пред Тотнъм, който след минути излиза срещу Арсенал. Евертън е седми с 58.