И Атлетико на колене пред „краля“ Роналдо!

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:37, 2 май 2017, Автор: , Преглеждания:49

Роналдо

Отборът на Реал Мадрид почти си осигури място във финала на Шампионската лига, след като срази Атлетико Мадрид с 3-0 на „Сантяго Бернабеу“ в първия сблъсък от полуфиналите. С хеттрик за „белия балет“ се отличи Кристиано Роналдо.

Мачът започна равностойно и с предпазлива игра и на двата тима, но въпреки това Реал можеше да поведе още в 6-ата минута. Тогава десният бек Даниел Карвахал мина много лесно покрай Диего Годин, но Ян Облак спаси удара му. Последва добавка на Карим Бензема и отново словенският страж се намеси, избивайки в корнер.

В 10-ата минута „Сантяго Бернабеу“ ликуваше. Каземиро опита удар от въздуха, топката обаче тупна и се получи перфектна асистенция за Роналдо, който с глава опъна мрежата със своя гол номер 101 в ШЛ. При развитието на атаката обаче имаше засада на Роналдо, която страничният рефер не маркира и след това кълбото попадна в Каземиро.

След гола „белите“ упражниха сериозен натиск и създадоха още няколко опасности пред вратата на Облак и само добрите намеси на стража на Атлети запазиха резултата. Облак реагира отлично и при далечен удар на Иско, но пресата на Реал в тези минути вършеше отлична работа, а статичните положения пред вратата на гостите следваха едно след друго и вещаеха нови проблеми за тима на Чоло Симеоне.

Атлетико организира първата си смислена атака в 17-ата минута, когато Гамейро изскочи зад защитата и се опита да заобиколи Кейлор Навас, но костариканският вратар на Реал внимаваше и предотврати сигурен гол. В 24-ата Лука Модрич напредна необезпокояван и от границата на наказателното поле отправи коварен изстрел, минал на сантиметри от гредата.

Не след дълго Реал отново беше близо до второ попадение. Диего Годин не успя да пресече подаване към Бензема и французинът като по чудо не покачи на 2:0. В 32-ата минута феновете на Реал изтръпнаха. След центриране от фаул на Гризман, Диего Годин стигна пръв до топката, но не успя да я натисне, а я прати над вратата.

В края на полувремето Атлетико поизравни играта, а Реал намали темпото и сякаш изчакваше грешка на съперника, за да го накаже със светкавична контраатака. При едно единоборство в наказателното поле Каземиро получи контузия, но след като му бе оказана лекарска помощ, се завърна в игра.

Втората част бе доста по-предпазлива и за двата отбора и положенията за гол намаляха значително. Реал се прибра назад, изкачвайки грешки на съперника. Една такава дойде в 73-ата минута след разконцентрирана игра на Филипе Луис. Бразилецът не успя да пресече пас към Роналдо и португалецът заби второто си попадение в двубоя след красив шут от границата на пеналта – 2-0.

В 86-ата минута Лукас Васкес се отличи с чудесен рейд отдясно, успя да пробие до аутлинията и върна топката назад. Там бе Роналдо, който от 8-9 метра стреля неспасяемо, слагайки точка на спора – 3-0.

Реваншът е следващата седмица на „Висенте Калдерон“.