След 36 години Ботев отново вдигна Купата на България

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
20:26, 24 май 2017, Автор: , Преглеждания:60

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив спечели за трети път в историята си турнира за Купата на България, след като във финала на стадион „Васил Левски“ се наложи с 2-1 над шампиона Лудогорец.

Още в третата минута Косоко открадна топката в половината на „зелените“, напредна сам, но от малък ъгъл стреля над вратата. В 17-ата Балтанов с чудесен пас изведе Вутов зад защитата на шампионите, но юношата на Левски отправи много неточен изстрел, останал очи в очи с Ренан.

В 36-ата минута Дяков подаде лошо към Паломино, който позволи на Неделев да му отнеме топката. Последва чудесно подаване към Балтанов, а капитанът на Ботев шутира по диагонала, но нацели страничната греда, след което Ренан улови.

Минута преди почивката една рикоширала в Неделев топката прелетя над Паломино отдясно по атаката и Вутов я укроти в пеналта. Той спря и върна назад за Балтанов, който продължи още по-вляво за Косоко. Нападателят овладя и стреля с външен фалц право в долния ляв ъгъл на вратата на Ренан – 1-0.

Четири минути след почивката Мисиджан шутира фалцово от границата на пеналта, но Чворович изби в корнер.

В 52-ата Косоко получи отдясно и без да се бави центрира към наказателното поле. Антонио Вутов изникна зад гърба на Моци и засече красиво за 2-0.

Това попадение срина играта на Лудогорец, а Георги Дерменджиев пусна в игра Кешеру и Кишада. В 80-ата минута именно Кешеру намали пасива на „орлите“, след като се разписа с удар от въздуха след асистенция на Моци.

В 85-ата минута Кишада намери Кафу вдясно на пеналта, но бразилецът не успя да преодолее Чворович.

В добавеното време Виана получи втори жълт картон след нарушение срещу Анисе, но въпреки това Ботев задържа преднината си и триумфира с трофея в турнира за Купата на България за трети път в своята история.