Реал грабна 12-ата след разгром над Юве

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят
23:41, 3 юни 2017, Автор: , Преглеждания:21

Роналдо

Отборът на Реал Мадрид спечели за 12-и път Шампионската лига в своята история, след като във финала в Кардиф надигра Ювентус с 4-1. По този начин „кралете“ се превърнаха в първия клуб, който защитава трофея от създаването на турнира.

Срещата започна силно за „старата госпожа“ и в първите десет минути Гонсало Игуаин и Миралем Пянич се отчетоха с изстрели извън пеналта, но Кейлор Навас се намеси решително.

При първата си по-добра атака, в 20-ата минута, „белият балет“ откри резултата. Кристиано Роналдо получи вдясно и продължи още по-вдясно към Дани Карвахал. Защитникът върна към португалеца, който с тегничен удар с десния крак намери долния десен ъгъл на безпомощния Джиджи Буфон.

Юве отговори много бързо и в 27-ата минута Марио Манджукич изравни с фамозно попадение. Бонучи изведе с дълъг пас Алекс Сандро, който центрира от въздуха, Игуаин спря топката на гърди и подаде на Манджукич. Хърватинът си намести кълбото и с красив шут от въздуха прехвърли Навас – 1-1.

В рамките на три минути във втората част – между 61-ата и 64-ата, Реал нанесе своя нокаутиращ удар с два бързи гола. Първо Каземиро се разписа с далечен шут и рикошет в тялото на играч на Юве, изненадал Буфон – 2-1. 180 секунди след това Лука Модрич получи вдясно и центрира успоредно от аутлинията. Защитата на италианците заспа и Роналдо засече за 3-1.

В 82-ата минута Алекс Сандро стреля с глава след центриране от фаул, но топката мина на сантиметри от страничната греда. Малко след това Юве остана с човек по-малко, след като Куадрадо получи втори жълт картон за блъскане срещу Рамос, който очевадно симулира.

В последната минута Марсели направи марков пробив по левия фланг, стигна до аутлинията и върна към точката на дузпата, откъдето резервата Марко Асенсио стреля точно за крайното 4-1.