Словения с 4 от 4 в Световната лига

16:19, 9 юни 2017, Автор: , Преглеждания:36

Словения

Отборът на Словения спечели четвърта поредна победа във Втора група на Световната лига.

В първия мач за деня в Такасаки, Япония, балканците надвиха трудно с 3-2 (25-20; 23-25; 25-13; 24-26; 15-12) гейма тима на Южна Корея.

Над всички за словенците отново бе звездата на тима Тине Урнаут, който закова 23 точки. По още 11 записаха Митя Гаспарини и Клемен Цебул. За азиатците Кан-Вон Лий приключи с 16.

В другия сблъсък в Такасаки домакините от Япония победиха Турция с 3-1 (25-15; 26-24; 25-27; 25-16).

Исей Отаке бе най-добър за „самураите“ със 17 точки, докато Масахиро Янагида завърши с 13. За южната ни съседка резервата Метин Той се отличи с 14.

Утре са мачовете Турция – Корея и Япония – Словения.

В класирането Словения е лидер с 11 точки, Турция е на трето място със 7, Япония е на пета позиция също със 7, а Корея е седма с пет.