Ранен гол огорчи завръщането на Дунав в Европа

Публикувано в: Дунав, Избрано, Футбол България
19:02, 29 юни 2017, Автор: , Преглеждания:37

Дунав

Отборът на Дунав Русе завърна в Европа след 42-годишно прекъсване, допускайки поражение с 0-1 при визитата си на Иртиш Павлодар в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Срещата започна лошо за българите, след като още в петата минута Игор Бугаев откри резултата. Александър Кислицин даде чудесен пас към Бугаев на дъгата на пеналта, а той се освободи от двама и технично реализира по трева за 1-0.

В 26-ата минута Исмаел Фофана се отскубна от защитата на Дунав, напредна сам, но Антонов спаси удара му. До почивката Диян Димов пробва с далечни шутове да изненада Лория, но стражът на Иртиш бе на мястото си.

10 минути след почивката „драконите“ отнеха топката в наказателното поле на съперника и Миро Будинов се озова в стрелкова позиция, но Лория изби в корнер. Малко след това Димов шутира красиво от 30 метра, но кълбото мина над вратата.