Китай даде само гейм на Италия на старта на Гран При

16:55, 7 юли 2017, Автор: , Преглеждания:32

Китай

Олимпийският шампион Китай зарадва феновете си в Куншан, след като започна с победа участието си в Световното Гран При.

В двубой от група B1 домакините надиграха тима на Италия с 3-1 (25-20; 20-25; 25-23; 25-20) гейма.

„Адзурите“ имаха реален шанс да вкарат мача в тайбрек, след като водеха с 19-17 в четвъртата част. Азиатките обаче направиха страхотна серия от седем поредни точки и стигнаха до победата с 3-1.

Сяню Гон реализира 13 точки за Китай, Сяотон Лю заби 12, а резервата Сянюе Юан добави 11.

За Италия Индре Сорокайте завърщи с 14 точки, Катерина Босети записа 12, а Рафаела Фоли 11. Разпределителката Офелия Малинов се отличи с две точки.

Китай е начело в класирането с три точки, САЩ има две, Русия една, а Италия нула.

Утре „адзурите“ ще срещнат САЩ, а Сборная ще спори с домакина Китай.