Латвийското чудо продължава да изумява и на Уимбълдън

Публикувано в: WTA, Тенис
15:32, 10 юли 2017, Автор: , Преглеждания:28

Остапенко

Шампионката от Ролан Гарос 2017 Йелена Остапенко се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. Поставената под номер 13 елиминира четвъртата в схемата Елина Свитолина след 6-3; 7-6(6).

Срещата започна отлично за латвийката, която проби още в първия гейм, след което доразви преднината си до 2-0. В петия гейм Остапенко още веднъж взе сервиса на съперничката си за 4-1, но украинката се съвзе и върна единия пробив, след което намали пасива си на 3-4. Последва много оспорван осми гейм, в който латвийката отрази три брейкбола и спаси подаването си, след което проби за трети път за крайното 6-3.

В началото на втората част двете тенисистки си размениха по пробив. Ключов за изхода на двубоя се оказа петия гейм, който продължи над 10 минути, а Остапенко спаси пет брейкбола, за да поведе с 3-2. Веднага след това шампионката от Ролан Гарос 2017 спечели сервиса на съперничката си, след което затвърди пробива за 5-2.

Свитолина отрази един мачбол, за да намали на 3-5, след което Йелена пропиля още четири възможности, преди да направи двойна грешка и да подари гейма на съперничката си. След това Елина не само, че изравни, но дори с още един пробив поведе с 6-5. Остапенко направи поредния брейк в мача за 6-6.

В тайбрека украинката дръпна с 3-1, но представителката на Латвия обърна нещата до 6-4, получавайки нови два мачбола. Свитолина оцеля за пореден път след две грешки на съперничката си 6-6. С чудесен уинър 20-годишната Йелена получи осми шанс и този път накара Елина да сбърка – 8-6 точки и край на двубоя след час и 47 минути.

За Остапенко това ще бъде първи четвъртфинал в Лондон, а в спора за място сред най-добрите четири тя очаква Ана Конюх или Винъс Уилямс.