Вики Томова на четвъртфинал в Будапеща

Публикувано в: БГ Тенис, Тенис
21:24, 12 юли 2017, Автор: , Преглеждания:21

Вики Томова

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща. Тя победи Анна-Каролина Шмиедлова от Словакия с 3:6, 6:4, 6:1 в мач от втория кръг.

Шмиедлова имаше предимство в първия сет, в който сервисът не бе фактор. След поредица от пет поредни пробива словачката успя да вземе подаването си и той й осигури успех с 6:3.

Във втората част Томова поведе с 4:2, което даде начало на нова серия от пробиви, но този път българката постигна успех. Отлична защита и някои технични отигравания на Виктория доведоха до грешки на съперничката й. Софиянката поведе с 3:1 и към края на мача имаше тотално предимство. Тя завърши срещата със серия от шест поредни спечелени гейма.

Следващата съперничка на Томова отново ще е словачка – Шантал Скамлова. Днешният успех осигури на Вики 25 точки за ранглистата.

Междувременно Сесил Каратанчева отстъпи на поставената под номер 4 Яна Чепелова от Словакия с 2:6, 1:6. Тя напуска турнира с 13 точки за световната ранглиста.

Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в италианския град Торино с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 1 Шиникова претърпя поражение от участващата с „уайлд кард“ представителка на домакините Джорджа Маркети с 6:7(3), 6:4, 2:6 след 2:46 часа игра.

Българката пропиля аванс от 5:2 гейма в първия сет, а в решаващата трета част тя поведе с 2:1, но загуби следващите пет гейма, а с това и мача. Шиникова напуска надпреварата с 5 точки за световната ранглиста и 392 долара.