Ботев смачка Бейтар след изключително представяне

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
22:21, 20 юли 2017, Автор: , Преглеждания:21

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като надигра с 4-0 Бейтар в реванша на стадион „Лазур“ в Бургас. „Канарчетата“ продължават напред с общ резултат 5-1.

Гостите стигнаха до гол още в петата минута, но за щастие попадението на Шехтер бе отменено заради засада.

В десетата минута Ботев откри резултата. При едно центриране от ъглов удар Пламен Димов засече топката с глава във вратата на съперника – 1-0.  В 13-ата минута Фернандо Виана получи пас от Панов, излезе сам срещу стража на гостите, но ударът му мина покрай страничната греда на Клайман.

В 29-ата Неделев пусна прекрасно подаване към Стоянов, който навлезе в пеналта отляво, но от малък ъгъл не улучи рамките на вратата, Само три минути след това Балтанов центрира фамозно от десния фланг към Виана, който с шут от въздуха изненада Клайман – 2-0.

Три минути преди почивката нова атака на Ботев завърши с точен шут на Стоянов от 12 метра, но Клайман с последни усилия изби топката.

В началото на второто полувреме „канарчетата“ направиха разликата класическа. Неделев стреля изненадващо от фаул, топката рикошира в страничната греда на неориентирания Клайман, след което Балтанов отбеляза на празна врата – 3-0.

В 68-ата минута Стоянов се озова сам срещу Клайман, реши да подава към точката на дузпата, където бе Неделев, но той се размина с кълбото. Само четири след това Неделев остана очи в очи с вратаря на гостите, но не успя да го преодолее.

В 76-ата минута Бейтар остана и с човек по-малко, след като Марсел Хейстер получи втори жълт картон. До края Лазар Марин на два можеше да вкара, но пропусна. В 89-ата Косоко с много красиво изпълнение нацели напречната греда.

В 90-ата резервата Бризола довърши гостите, реализирайки след чудесен пас на Косоко – 4-0.

В следващата фаза Ботев ще срещне португалския Маритимо. Мачовете са на 27 юли и трети август.