„Лъвиците“ разбиха Хърватия във Вараждин

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:18, 22 юли 2017, Автор: , Преглеждания:55

България

Женският национален отбор постигна категоричен успех в третия турнир от втора група на Световното Гран При, след като победи безапелационно домакина Хърватия с 3:0 (25:18, 25:17, 25:17) във втория двубой от група I2, изигран тази вечер във Вараждин.

„Лъвиците“ доминираха през по-голямата част от срещата, като единствено в началото на втория гейм позволиха на хърватките да поведат за кратко. Опити за връщане в играта от страна на състезателките на Мирослав Акентийевич не липсваха, но българките поддържаха темпото и затвориха чисто мача, записвайки 3 точки в актива си.

Така българските „лъвици“ отново са на пето място във временното общо класиране с 14 точки (4 победи, 4 загуби).

Най-резултатна за България бе Добриана Рабаджиева с 20 точки (1 блокада, 2 аса), а Гергана Димитрова заби 18 (1 блокада, 1 ас). За Хърватия Саманта Фабрис реализира 10 точки.

Утре българския тим излиза срещу Аржентина в 17:00 ч., а хърватките се изправят срещу Пуерто Рико три часа по-късно.