Русия сюрпризира Китай, Япония изненада Сърбия

14:57, 22 юли 2017, Автор: , Преглеждания:74

Русия

Отборът на Русия изненада олимпийския шампион Китай след победа с 3-1 (25-23; 22-25; 25-18; 28-26) гейма в Хонг Конг в мач от група G1 на Световното Гран При.

С този успех Сборная успя да сложи край на серията си от четири поредни загуби срещу Китай в международни състезания. Над всички за победителките бе Ксения Парубец, която се отчете с 22 точки, а още 20 добави Ирина Воронкова. Ирина Заряжко завърши с 15. За домакините Сяотон Лю се отличи с 15 точки.

В ранния двубой Япония също поднесе сензация, след като надви Сърбия с 3-2 (21-25; 20-25; 25-23; 25-20; 15-12) гейма.

Юрие Набея изигра фантастичен мач за азиатките, завършвайки с 26 точки, докато Сарина Кога се отличи с 19. Бранкица Михайлович се отличи с 16 за западната ни съседка, а 14 добави Саня Малагурски.

След тези двубои Сърбия остава начело в генералното класиране с 19 точки, Китай е шести с 13, Япония е седма с 11, а Русия е девета с 12 пункта.

Утре са мачовете Япония – Русия и Китай – Сърбия.