САЩ и Бразилия бият в Куяба

12:20, 22 юли 2017, Автор: , Преглеждания:59

САЩ

Отборът на САЩ надигра Белгия с 3-1 (25 – 14; 16 – 25; 25 – 19; 26 – 24) гейма във втория си мач от Група I1, игран в Куяба (Бразилия).

Най-резултатна за американките бе Медисън Кингдън с 18 точки, Кели Мърфи добави 15, а с 12 завърши Лорен Гайбмайер. За европейския тим над всички бе Кая Гробелна, която закова 24 точки. С 14 приключи Селин Ван Гестел.

В другия двубой Бразилия зарадва феновете си с победа с 3-1 (25 – 17; 25 – 14; 18 – 25; 25 – 19) над Холандия.

Розамария Монтибелер се отличи с 18 точки, а още 17 добави капитанът на „Селесао“ Наталия Перейра. Тандара Кайшета приключи с 12, а 11 заби Ана Каролина Да Силва. За „лалетата“ Селесте Плак завърши с 14 точки.

След тези срещи САЩ е на второ място в генералното класиране с 19 точки, Холандия е трета с 15, Бразилия е четвърта с 15, докато Белгия е на дъното с един пункт.

Утре са последните мачове в Куяба – Бразилия – САЩ и Холандия – Белгия.