10 от Локо удържаха безидейния Левски

Публикувано в: Избрано, Левски, Локомотив Пловдив, Футбол България
22:54, 23 юли 2017, Автор: , Преглеждания:47

Локо Пловдив

Отборът на Левски започна с фалстарт новия сезон в Първа лига, след като завърши 0-0 при визитата си на Локомотив Пловдив на „Лаута“ в среща от втория кръг.

Първата ситуация в мача бе чак в 24-ата минута, когато Панайотов шутира извън наказателното поле, но в ръцете на Пиргов. Шест след това Прохазка сложи топката на главата на Гомес, но испанецът стреля в ръцете на Пиргов от 7-8 метра, оставен напълно сам в пеналта на домакините.

В средата на второто полувреме Локо остана с човек по-малко, след като младият Марков задържа Мапуку и реферът му показа втори жълт картон. След като се озоваха с футболист повече, „сините“ наложиха силен натиск, но голови положения липсваха.

В първата минута на добавеното време „черно-белите“ дори можеха да грабнат победата след чудесен рейд на Мартинович, но ударът на словенеца мина на сантиметри от страничната греда на Митрев.

След равенството Локо има четири точки и е на второ място, докато Левски е с една.