Славия с първи успех за сезона

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България
22:55, 28 юли 2017, Автор: , Преглеждания:30

Ивайло Димитров

Отборът на Славия постигна първа победа в Първа лига, след като се наложи с 2-0 като гост на Септември в среща от третия кръг.

„Белите“ откриха резултата още в 11-ата минута, след като Ивайло Димитров се откъсна вляво и с чудесен диагонален изстрел по трева от 13 метра не остави шанс на Галев – 1-0.

Малко след това капитанът на гостите Георги Петков получи контузия и бе заменен от Марио Кирев.

В 31-ата минута Иван Минчев шутира страхотно от фаул, но Галев показа класа и изби в корнер.

Само секунди по-късно Петър Генчев подари топката в краката на Ивайло Димитров, но Галев изби в краката на Абуд, който намери Йомов. Младият халф обаче стреля в аут от чудесна позиция.

В 34-ата минута Крис Гади засече с глава центриране от свободен удар на Галчев, но топката мина на половин метър от страничния стълб на Кирев.

Четвърт час след почивката Бранеков повали Димитров на границата на наказателното поле и реферът показа втори жълт картон на защитника на Септември и посочи бялата точка. Минчев бе точен от 11-те метра за 2-0.