Левски с първи успех в дебюта на Обертан

Публикувано в: Витоша, Избрано, Левски, Футбол България
22:54, 30 юли 2017, Автор: , Преглеждания:25

Вутов

Отборът на Левски записа първа победа в Първа лига, след като се наложи с 2-0 над дебютанта Витоша на „Георги Аспарухов“ в двубой от третия кръг.

Срещата започна мечтано за „сините“ – с гол на Вутов още във втората минута. Цветкович центрира от десния фланг, Панайотов свали с глава към Вутов, който се разписа от три метра – 1-0.

Почти веднага, още в следващото си нападение, Витоша можеше да изравни, но Садула стреля с глава над напречната греда на Митрев.

Между 18-ата и 19-ата минута Вутов се отчете с два непростими пропуска. Първо младокът пропусна след пас на Прохазка, а след това шутира неточно от девет метра.

Десетина минутки след старта на второто полувреме Левски удвои аванса си. Цветкович подаде към Прохазка вдясно, словакът центрира към Буш, който отбеляза с глава за 2-0.

В 73-ата минута на терена се появи последното попълнение на Левски Габриел Обертан.