Монако започна защитата на титлата си с обрат

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
23:41, 4 авг 2017, Автор: , Преглеждания:27

Монако

Отборът на Монако започна по чудесен начин защитата на титлата си в Лига 1, след като в първия мач от шампионата надделя с 3-2 над Тулуза на своя „Луи II“.

Гостите откриха резултата още в шестата минута след изпълнение на корнер. Топката бе центрирана към границата на пеналта, където Делор свали с глава за Зинедин Машаш, който с красив диагонален изстрел вкара първия гол във френския елит.

В 28-ата минута „монегаските“ изравниха, след като Жемерсон засече с глава центриране от ъглов удар на Жоао Моутиньо – 1-1.

Осем минути след почивката Дурмаз намери Анди Делор на границата на наказателното поле и нападателят се разписа с много точен удар по земя – 2-1 за Тулуза.

В 58-ата равенството бе възстановено за втори път. Килиан Мбапе подаде към Жорже вляво, а бразилецът центрира към Радамел Фалкао, който отбеляза за 2-2.

В 70-ата минута шампионите направиха пълен обрат, след като Моутиньо центрира от свободен удар и Камил Глик реализира с глава или по-точно с коса, докосвайки минимално топката.