Първа победа за Берое след разгром над Славия на „Овча купел“

Публикувано в: Берое, Избрано, Славия, Футбол България
19:58, 4 авг 2017, Автор: , Преглеждания:63

Берое

Отборът на Берое записа първа победа в Първа лига, след като надделя с 4-1 като гост на Славия на „Овча купел“ в откриващия мач на четвъртия кръг.

Гостите можеха да поведат още в десетата минута след силен изстрел на Педро Еуженио, но Марио Кирев изби топката в горната греда.

Само секунди по-късно вратарят на заралии Душан Перниш можеше да сбърка фатално след опит за финт срещу Абуд Омар. Матеус Леони обаче изби топката преди кениецът да отбележи.

В 28-ата минута Драгош Фирцулеску напредна отдясно и подаде успоредно на Кохей Като. Японецът върна малко назад към връхлитащия Карлос Охене, който с мощен шут реализира за 1-0.

В 57-ата минута „белите“ възстановиха равенството. Георги Йомов проби отдясно, центрира към границата на малкия пеналт, където Ивайло Димитров засече за 1-1.

В средата на второто полувреме Берое върна преднината си. Антон Карачанаков комбинира с Мартин Райнов в наказателното поле, а Стефан Велков се опита да избие топката, но я прати в собствената си врата – 2-1 за старозагорци.

В 84-ата минута гостите решиха всичко след попадение на Педро Еуженио. Португалецът получи подаване от Цонев и с техничен удар по земя преодоля Кирев за 3-1.

В последните секунди Педро се разписа още веднъж след прекрасен удар от 11 метра и асистенция на Охене.

След този успех Берое има 6 точки и излезе на второ място, докато Славия е в средата на класирането с 4.