България с втора победа в световните предквалификации

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
19:48, 5 авг 2017, Автор: , Преглеждания:33

България би Беларус

Българският национален отбор по баскетбол записа втора поредна победа в група Д на предквалификациите за Световното първенство в Китай. „Лъвовете“ надиграха със 78-68 тима на Беларус с в „Арена Ботевград“.

Срещата започна силно за нашите и до средата на първата част резултатът бе 13-4, като с девет точки се отчете Павел Маринов. Българите запазиха тази преднина до края на първата четвърт – 22-14.

Гостите тръгнаха отлично в началото на втория период и разликата падна до точка – 21-22, което накара Любо Минчев да вземе таймаут. Тройки на Бост и Костов доведоха нещата до 28-21, след което и Янев отбеляза за 30-21. В крайна сметка почивката дойде при 35-29.

През второто полувреме България започна по-добре и успя да поведе с 10 точки преди последните 10 минути – 57-47. Във финалната част момчетата на Любо Минчев нямаха никакви проблеми и победиха със 78-68.

Павел Маринов бе най-резултатен за домакините с 22 точки. Александър Везенков се отличи с дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби.

След този успех нашите са на първа позиция в класирането с две победи.

На 12 август „лъвовете“ приемат тима на Португалия.