Арсенал триумфира с трофея в „Къмюнити Шийлд“ за 15-и път

18:12, 6 авг 2017, Автор: , Преглеждания:46

Арсенал

Отборът на Арсенал спечели за 15-и път в историята си ФА Къмюнити Шийлд, след като във финала на „Уембли“ надделя с 4-1 след дузпи над Челси. Редовното време приключи при 1-1.

„Топчиите“ можеха да поведат в средата на първото полувреме след чудесен изстрел на новото попълнение Александър Лаказет, но топката попадна в страничната греда.

В 35-ата минута Педро получи хубав пас вляво, навлезе в наказателното поле и отправи силен шут с левия крак, но Чех изби топката.

Малко след почивката Челси успя да поведе в резултата Защитата на Арсенал не изби добре топката при един корнер и Гари Кейхил я свали за Виктор Моузес, който от близка дистанция разстреля Чех – 1-0.

В 76-ата минута Гранит Джака отрави много опасен изстрел, но не успя да се разпише.

Малко след това Педро получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Елнени.

От последвалия фаул Сеад Колашинац отбеляза с глава след перфектно центриране на Джака – 1-1 в 82-ата минута.

При дузпите, които бяха изпълнени по новата система ABBA, Кейхил и Уолкът вкараха за 1-1. Монреал даде аванс на Арсенал, а Куртоа пропусна. Мората не успя да преодолее Чех, след което Окслейд-Чембърлейн и Жиру сложиха край на мача – 4-1.