Люти триумфира под дъжда в Гран при на Чехия

Публикувано в: Моторни
15:16, 6 авг 2017, Автор: , Преглеждания:25

Томас Люти

Томас Люти (CarXpert Interwetten) спечели перфектна победа в Гран При на Чехия в Мото2.

Швейцарецът с мотор Калекс стигна до успеха в краткото състезание на пистата „Бърно“ – само шест обиколки заради лошото време.

Самата надпревара започна нормално, след като дъждът бе спрял и пистата бе мокра само на някои места. Мигел Оливейра поведе след старта, но Матия Пазини бързо възстанови лидерството си. След това заваля дъжд и се стигна до червен флаг.

Състезанието бе рестартирано с финални шест обиколки. Люти успя да завърши на първо място с аванс от пет секунди пред Алекс Маркес (EG 0,0 Marc VDS). Подиумът бе допълнен от португалеца Мигел Оливейра (Red Bull KTM Ajo).

Пазини нямаше късмет и отпадна и по този начин няма да запомни с добро своя старт номер 200 в кариерата.

В генералното класиране начело е Франко Морбидели (останал 4-и днес) с актив от 182 точки, Люти е втори със 165, а Маркес и Оливейра имат по 133.