Попето изяде як пердах от Зенит, Хичо с асистенция за Урал

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
21:59, 6 авг 2017, Автор: , Преглеждания:30

Зенит

Отборът на Зенит продължава с отличните си изяви под ръководството на Роберто Манчини, след като сгази с 5-1 у дома Спартак Москва в дербито на четвъртия кръг на Премиерлигата.

Питерци нанесоха своя сериозен удар в последните девет минути на първото полувреме, когато вкараха два гола чрез Александър Кокорин и Александър Ерохин.

В 57-ата Доменико Кришито направи разликата класическа, а шест минути след това Далер Кузяев. В 71-ата Куинси Промис вкара почетния гол за гостите от дузпа. Щест минути по-късно Ребров си вкара автогол след изстрел на Кришито.

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов започна титуляр за Спартак, но бе заменен от Зе Луис в 59-ата минута.

След успеха Зенит е лидер с пълен актив от 12 точки. Спартак е десети с пет.

В другия късен мач Урал завърши 1-1 при визитата си на Краснодар с 1-0. Българинът Николай Димитров се отличи с асистенция за гола на Хароян в 15-ата минута. Резултатът бе изравнен в последните секунди на срещата с гол от дузпа на Гранквист. Хичо изигра цял двубой за тима от Екатеринбург.