Реал Мадрид отново е носител на Суперкупата на Европа!

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят
23:44, 8 авг 2017, Автор: , Преглеждания:57

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа за четвърти път в своята история. „Кралският“ клуб се наложи с 2-1 над Манчестър Юнайтед на финала в Скопие.

Испанците започнаха по-добре мача и в 16-ата минута Каземиро беше изпуснат от защитата на Юнайтед и стреля с глава, но в напречната греда. Секунди по-късно “червените дяволи” развиха контра, при която Пол Погба реши да играе сам, но беше блокиран.

В 24-ата Даниел Карвахал центрира към наказателното поле, където Каземиро се откъсна от бранителите и асече топката с шпагат по диагонала – 1:0. Повторенията оставиха сериозни съмнения за засада.

В 43-ата минута Лука Модрич нахлу в наказателното поле, загуби равновесие и топката, но топката попадна у Бензема, който шутира ниско, а Де Хеа прояви рефлекс и изби.

Секунди след почивката Тони Кроос прати снаряд към вратата на Юнайтед, но Де Хеа за пореден път се намеси решаващо, отразявайки топката. В 52-ата Иско направи двойно с Бейл и от седем метра от голлинията технично насочи кълбото към далечния ъгъл за 2:0.

Почти веднага след изпълнението на център тимът на Моуриньо отговори. Ерера центрира, Погба стреля с глава, а Навас изби, но на крака на Лукаку. Белгийският национал изстреля мощно и неточно топката от чиста позиция от девет метра.

В 61-ата минута Бейл разтресе напречната греда, след като получи сам в наказателното поле. 60 секунди по-късно Юнайтед успя да вкара, след като Лукаку този път не сгреши при добавката. Неманя Матич шутира силно от дъгата, Навас не изби добре и поднесе топката на нападателя, който насочи точно – 2:1.

В 81-ата минута Рашфорд можеше да изравни след хубав диагонален шут шо земя, но Навас изби с върха на пръстите си.