Ботев отново ухапа Лудогорец и грабна Суперкупата

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:11, 9 авг 2017, Автор: , Преглеждания:66

Ботев

Ботев Пловдив спечели Суперкупата на България, след като надделя с 5-4 след изпълнение на дузпи над шампиона Лудогорец на финала в Бургас. Редовното време приключи при 1-1.

„Канарчетата“ започнаха по-силно мача и още в десетата минута Лазар Марин се отчете с много силен шут, но Хорхе Брун изби топката.

В 17-ата обаче аржентинският страж бе безпомощен след топовен изстрел от фаул на Тодор Неделев – 1-0.

В 28-ата минута Марселиньо отправи много красив шут от свободен удар, но топката нацели страничната греда, след което се удари в тялото на Кайзер и попадна в Моци. Румънецът обаче не успя да нацели добре кълбото.

Секунди по-късно Вандерсон стреля от въздуха от 14 метра, но Кайзер изби. Последва добавка на Анисе от нулев ъгъл, а топката се удари отново в дясната греда на полския страж.

В края на първата част Лудогорец удари трета греда. Този път Анисе отправи далечен удар, топката рикошира в Кешеру и нацели напречния стълб.

Малко след почивката „орлите“ възстановиха равенството. Кешеру свали топката за нахлуващия в наказателното поле Вандерсон и бразилецът отбеляза с елегантен удар по земя по диагонала.

В 57-ата минута Панов центрира по най-добрия начин от десния фланг, а Фернандо Виана стреля с глава от точката на дузпата, но покрай страничния стълб.

В 78-ата минута светкавична контра на Лудогорец завърши с пас на Вандерсон към Марселиньо, който шутира мощно от границата на пеналта, но над вратата.

При дузпите Кайзер спаси удара на Марселиньо, а Балтанов вкара за 1-0. След това Вандерсон и Виана не пропуснаха. Натанаел и Генев също не трепнаха и авансът на Ботев се запази – 3-2. Анисе и Бризола отбелязаха четвъртите дузпи, след което Моци доведе нещата до 4-4. Димов донесе суперкупата на пловдивчани след хубав шут – 5-4.