Арсенал се справи с Лестър след страхотно голово шоу

23:42, 11 авг 2017, Автор: , Преглеждания:46

Арсенал

Висшата лига на Англия започна по най-добрия начин за всички фенове! Арсенал надделя с 4-3 над Лестър на „Емирейтс“ в първия двубой от новия шампионат в среща, изпълнена с изключително много обрати.

Домакините започнаха вихрено мача и още във втората минута Мохамед Елнени качи топката на главата на Александър Лаказет, който с чудесен удар с глава от 10 метра вкара първия гол за новия сезон във Висшата лига.

Още в петата минута обаче „лисиците“ изравниха резултата. След изпълнение на корнер топката бе центрирана към далечната греда, където Хари Магуайър върна кълбото от аутлинията към Шинджи Оказаки. Японецът надскочи бранител на съперника и вкара с глава за 1-1.

Последва натиск на „топчиите“ и в 27-ата минута Сеад Колашинац се оказа в чиста позиция вляво, но шутът му бе спасен от Каспер Шмайхел.

В 29-ата минита Марк Олбрайтън центрира по най-добрия начин от левия фланг и Джейми Варди реализира от 5-6 метра за 2-1.

В добавеното време за първото полувреме Колашинац отново се озова в прекрасна позиция, но този път подаде към Дани Уелбек, който вкара с лекота за 2-2.

Десетина минути след почивката Лестър отново поведе след гол с глава на Варди и брилянтно центриране от корнер на Рияд Марез – 3-2.

В 62-ата минута продължителна атака на Арсенал завърши с превъзходен пас на Уелбек към Ектор Бейерин, но испанецът не успя да преодолее Шмайхел.

Натискът на Арсенал даде резултат в 83-ата минута, когато Джака намери отлично резервата Аарън Рамзи и уелсецът разстреля Шмайхел от 8-9 метра – 3-3.

Пълният обрат за лондончани дойде само 120 секунди по-късно, след като друг играч, появил се от пейката, Оливие Жиру отбеляза с глава след изпълнение на корнер.