Вратарски гаф зарадва ЦСКА срещу новак

Публикувано в: Избрано, Септември, Футбол България, ЦСКА
22:55, 11 авг 2017, Автор: , Преглеждания:13

Рубен Пинто

Отборът на ЦСКА-София записа трета поредна победа в Първа лига, след като надделя с 1-0 каго гост на новака Септември в двубой от петия кръг.

Едва 20 минути след първия сигнал се стигна до първа опасност пред една от двете врати. Малинов стреля от далечна дистанция, но Галев спаси. При това положение обаче капитанът на символичните домакини получи контузия и бе принудително заменен от Янко Георгиев.

Атаките на „армейците“ зачестиха още повече, като 2 минути преди почивката Каранга, а след него и Дюлгеров, нацелиха гредите зад Георгиев.

Няколко секунди след това резултатът бе открит, като стражът на Септември сбърка фатално, подарявайки кълбото на Рубен Пинто, който на празна врата нямаше проблем да отбележи – 1-0.

Малко преди средата на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като Байду получи втори жълт картон.

След успеха ЦСКА остава втори с 10 точки, на една от лидера Черно море. Септември е 12-и с три пункта.