Славия изпусна Черно море на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Славия, Футбол България, Черно море
20:10, 11 авг 2017, Автор: , Преглеждания:47

Черно море

Отборите на Черно море и Славия завършиха наравно 1-1 в първия двубой от петия кръг на Първа лига, игран на стадион „Тича“ във Варна.

Гостите можеха да поведат още в 12-ата минута, след като успореден пас отдясно към вратарското поле принуди Хасани да протегне крак, но за късмет на домакините, изчистването на защитника нацели напречната греда.

В 34-ата минута Старокин бе изведен много добре сам срещу вратаря, но футболистът не успя да уцели вратата след удар от движение. 180 секунди след това Витиня шутира мощно, но Петков спаси по страхотен начин.

В 38-ата минута Зехиров откри резултата, след като се възползва от лошо избита топка от защитник на Славия и със силен удар от точката на дузпата опъна мрежата – 1-0.

Секунди след старта на второто полувреме дебютантът Витиня скъса ахилес и бе изнесен с носилка.

В 72-ата минута Георги Йомов изравни резултата, след като се разписа с глава след центриране от левия фланг.

Малко след това Йомов отново се озова на отлична позиция, но този път стреля покрай гредата.

В 85-ата минута Йомов се отличи с чудесно подаване към Ивайло Димитров, който шутира от 7-8 метра, но Михайлов изби топката.

След това реми Черно море остава лидер с 11 точки, Славия е на девета позиция с пет пункта.