Бърнли шокира Челси насред „Стамфорд Бридж“

18:56, 12 авг 2017, Автор: , Преглеждания:31

Бърнли

Отборът на Бърнли шокира шампиона Челси на неговия „Стамфорд Бридж“, побеждавайки сензационно с 3-2 в мач от първия кръг на Висшата лига.

Срещата се разви кошмарно за домакините, след като в 14-ата минута Гари Кейхил получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Стивън Дефур.

В 24-ата гостите вече имаха аванс в резултата, след като Мат Лоутън центрира в наказателното поле, Сам Воукс засече топката от трудна позиция от около 10 метра, но Куртоа не внимаваше и кълбото влетя в долния му десен ъгъл – 1-0.

В 39-ата минута Стивън Уорд направи двойно с Джак Корк, овладя на гърди на границата на пеналта вляво, след което с красив изстрел от въздуха преодоля Куртоа – 2-0.

Четири по-късно Дефур качи топката на главата на Воукс, който с много точен удар доведе нещата до класическо 3-0.

В 61-ата минута Маркос Алонсо отправи чудесен шут от фаул, но Хийтън се отчете с блестящо спасяване.

В средата на втората част Челси намали пасива си, след като резервата Алваро Мората отбеляза с глава след центриране на Вилиан – 1-3.

В 73-ата минута Кристенсен бе изведен отлично отдясно и стреля по диагонала, Мората чукна топката на самата голлиния и страничният рефер маркира засада.

Осем по-късно Фабрегас също бе изгонен от рефера след много груб фаул срещу Корк. Поусън показа втори жълт картон на испанеца и Челси завърши срещата с 9 души.

В 88-ата минута Мората свали чудесно с глава към Давид Луис, който със страхотен изстрел с левия крак намали резултата до 2-3.

В 90-ата минута Брейди нацели страничната греда след прекрасен удар от фаул.