Късен гол лиши Ливърпул от победа на „Викъридж Роуд“

16:30, 12 авг 2017, Автор: , Преглеждания:23

Садио Мане

Отборът на Уотфорд се добра до равенство 3-3 срещу тима на Ливърпул в зрелищен мач на „Викъридж Роуд“.

Домакините имаха шанс за гол още в седмата минута, след като Роберта Перейра получи топката на границата на пеналта. Последва шут на крилото, но топката рикошира в Ловрен и излезе в корнер. Холебас изпълни ъгловия удар към Стефано Окака, който с точен изстрел с глава от няколко метра преодоля Миньоле – 1-0.

В 29-ата минута Садио Мане задържа продължително топката, след което подаде към Хендерсън, който намери Джан, а той изведе Мане в чиста позиция в пеналта. Сенегалецът не пропусна шанса си и с много хубав удар прати топката в горния ляв ъгъл на Гомес – 1-1.

Само 120 секунди по-късно „стършелите“ отново поведоха в резултата. Том Клевърли центрира от десния фланг, получи се рикошет в защитник на Пуул, след което Абдулай Дукуре със силен шут опъна мрежата – 2-1.

В 54-ата минута Аурелио Гомеш препъна Сала в наказателното поле. Фирмино изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, с което изравни резултата.

Само две минути след това Ливърпул стигна до пълен обрат. Ловрен изведе Фирмино зад гърба над отбраната. Бразилецът овладя много добре и опита да прехвърли Гомеш. Топката щеше да излезе встрани, но Салах засече на далечната греда – 2:3.

В 64-ата минута Гомеш спаси страхотен изстрел на Морено от 25 метра. При последвалия корнер удар на Матип с глава рикошира в напречната греда. 20 минути преди края Гомеш отново спаси отбора си, след като изби удар с глава отблизо на Ловрен.

В третата минута на добавеното време Бритос шутира много добре от границата на пеналта, но Миньоле изби в корнер. След изпълнението Уотфорд се добра до точката, след като Бритос вкара от половин метър. Ричарлисон стреля от малъх ъгъл, Миньоле изби в горната греда, след което Бритос бутна топката в мрежата с удар с глава – 3-3.