„Лъвовете“ смазаха Белгия във втората контрола във Варна

Публикувано в: Волейбол, Избрано
17:19, 12 авг 2017, Автор: , Преглеждания:125

България

Българският национален отбор по волейбол записа втора победа срещу Белгия в ДКС във Варна. Момчетата на Пламен Константинов надиграха съперника си с 3:0 (25-19; 25-21; 25-19) гейма пред доста солидна публика.

„Лъвовете“ започнаха по-силно двубоя и успяха да дръпнат с 8-5 точки при първата пауза. След нея нашите постепенно увеличиха преднината си, за да победят с 25-19.

Втората част бе много по-равностойна. Паритетът се запази до средата на гейма, след което България излезе напред с 16-13. В края резултатът набъбна до 20-14, но гостите успяха малко да намалят пасива си, но до чудо не се стигна – 25-21 за „лъвовете“.

В третата част тимът на Белгия тръгна по-добре и имаше преднина от 2-3 точки. Лека-полека момчетата на Пламен Константинов направиха обрат и в края вече имаха аванс от 21-17. Срещата приключи при 3-0 след 25-19 за домакините в третия гейм.

България започна срещата в състав Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов и Николай Николов, а либеро бе Теодор Салпаров.