ЦСКА обърна шампиона Спартак с два късни гола

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
19:57, 12 авг 2017, Автор: , Преглеждания:9

ЦСКА Москва

Отборът на ЦСКА (Москва) победи големия враг Спартак (Москва) с 2:1 в дербито на шестия кръг на руската Премиер лига.

Българите в двата състава – Георги Миланов и Ивелин Попов, не се появиха в игра и изгледаха мача от резервните скамейки.

В началото на втората част Марио Пашалич отправи далечен удар, който рикошира в защитник и излъга вратаря, за да се озове във вратата за 1-0 в полза на гостите.

В 83-ата минута Головин нахлу в пеналта, финтира защитник и пусна успоредно на голлинията за Шенников, който засече топката в опразнената врата за 1-1.

Само две минути по-късно Витиньо получи пред наказателното поле и с мощен удар вкара за 2-1.

ЦСКА вече е с 12 точки и излезе на 4-о място във временното класиране. Шампионът Спартак продължава да е неубедителен от началото на сезона и с едва 8 точки се намира на осма позиция в таблицата.