Шампионите с първа победа за сезона на „Лудогорец Арена“

Публикувано в: Верея, Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:51, 12 авг 2017, Автор: , Преглеждания:123

Лудогорец

Отборът на Лудогорец постигна първа домакинска победа през новия сезон в Първа лига, след като надигра с 3-1 тима на Верея в двубой от петия кръг.

Малко след началото на мача вратарят на домакините Ренан бе близо да направи гаф, подарявайки топката на Бенгюзов, който шутира от 16 метра, но неточно.

В 14-ата минута Вандерсон шутира опасно, но покрай гредата. 120 секунди по-късно Анисе можеше също да се разпише, но не съумя да преодолее Аргилашки.

В 25-ата минута Дяков подаде отлично на дясно към Сисиньо, който сложи топката на главата на Кешеру и румънецът не пропусна – 1-0.

Пет по-късно Кешеру се пребори с Домовчийски на задната греда и от половин метър отбеляза за 2-0 след изпълнение на корнер.

В 36-ата минута Вандерсон получи добър пас от Натанаел в наказателното поле, стреля без да се бави излишно, но Аргилашки отрази в корнер.

Четири преди почивката Натанаел увисна при едно центриране и Георги Андонов разстреля Ренан, за да намали пасива на Верея – 1-2.

В 58-ата минута Лудогорец върна аванса си от два гола след прекрасна атала. Мисиджан подаде към Кампаняро, който копна към Кешеру. Румънецът с едно докосване изведе Анисе, а халфът с бомбен шут доведе резултата до 3-1.

След този успех Лудогорец има 10 точки и е на трето място в класирането, докато Верея е четвърти със седем.