Дербито на Тракия не излъчи победител

Публикувано в: Берое, Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
20:44, 13 авг 2017, Автор: , Преглеждания:32

Берое

Отборите на Берое и Ботев Пловдив завършиха наравно 1-1 в дербито на петия кръг на Първа лига в нервен сблъсък.

Още в първите секунди на мача Мартин Райнов направи самостоятелен рейд, който завърши с опасен удар, но Чворович спаси. В осмата минута Негруц стреля с глава след корнер, но кълбото мина над вратата.

В 16-ата минута Форцулеску проби на десния фланг и подаде назад към границата на пеналта. Там бе Райнов, който отклони на ляво към Педро, а португалецът отбеляза с мощен шут – 1-0.

Малко преди почивката Карлос Охене получи тежка травма и бе заменен от Антон Карачанаков.

Десет минутки след старта на втората част Фирцулеску се подигра с Марин на десния фланг, след което отправи хубав удар, но Чворович отрази топката.

В 57-ата минута Георги Динков подари топката на Тодор Неделев, а звездата на Ботев остана сам срещу Перниш и с точен изстрел изравни резултата – 1-1.

В средата на второто полувреме Неделев отново пробва късмета си, този път с далечен шут, но Перниш улови.

В 72-ата минута Карачанаков стреля силно от дъгата на пеналта, но в ръцете на Чворович. Само секунди след това Неделев шутира по диагонала от 11 метра, но нацели страничния стълб.

В 90-ата минута Цветомир Панов получи директен червен картон за реплика срещу рефера Николай Йорданов.

След това реми Берое е четвърти със седем точки, а Ботев е 12-и с пет.